Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1103
Počet fotografií: 246

Představení Případ Hefaistos souboru Tajfun.

8. 5. 18 Slavnostní galakoncert k 110.výročí Májováku Karviná

18.30 hodin
Vstupné dobrovolné
Rezervace vstupenek na e-mailu: vstupenky.majovak@seznam.cz

Na programu: Óscar Navarro, Samuel R. Hazo, Thomas Doss, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Pavel Staněk a další

 

Májovák Karviná je symfonický dechový orchestr, jehož kořeny sahají do roku 1908. Jeho posláním je reprezentace města Karviné a výchova mladých hudebníků ke hře v orchestru.
Ansámbl se v posledních letech věnuje především dílům současných českých i světových skladatelů symfonické dechové hudby jako jsou Pavel Staněk, Evžen Zámečník, Václav Nelhýbel, Thomas Doss, Otto M. Schwarz, Philip Sparke, Bert Appermont a řada dalších.
Májovák nezapomíná ani na historii, ze které v minulosti vzešel, a na programy svých koncertů zařazuje pravidelně tradiční hornické písně.
Orchestr úzce spolupracuje s pedagogy Základní umělecké školy B. Smetany v Karviné, kteří připravují mladé nadějné talenty pro působení v tomto tělese.
Májovák se pravidelně a s úspěchem účastní nejvýznamnějších akcí v České republice (hlavně Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů v Ostravě), velkých festivalů v zahraničí (MID Europe Schladming), a spolupracuje s řadou vynikajících orchestrů v zahraničí (Německo, Slovinsko, Itálie apod.). Často se také prezentuje na významných akcích, které přesahují žánr dechové hudby, např. Janáčkovy Hukvaldy, Svatováclavský festival, Colours of Ostrava, festival Pohoda v Trenčíně aj.


KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Poslední aktualizace 20.04.2018 20:02:37 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.