Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1103
Počet fotografií: 246

Úvodní slovo na vernisáži výstavy studentů Sdružené školy scénického výtvarnictví měla programová ředitelka p.Stanislava Golová

25. 4. 18 Drama před kamerou

19 hodin
Vstupné 80 Kč
Výběr TOP filmů ze všech 15. ročníků Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

White line
Česko, 2012, 50 min    ČSFD 71%
Když se dá banda nejlepších freeriderů dohromady, znamená to jediné: kvalitní podívaná a nádherné záběry. Toho se rozhodl využít kameraman Tomáš Galásek, který oslovil české freeridové špičky. Jeho cílem je vytvoření unikátního freeridového videa, které nezůstane jenom u něj a pokusí se nahlédnout i na životní cestu jednotlivých jezdců i v běžném životě. Film se natáčel dva roky a představí Simonu Hrstkovou, Marka Macháčka, Jiřího Lauseckera a mladé freeridové nadšence, alias „kluky z Řeky“ (Petr Milerski, Lukáš Bílko, Lukáš Niemczyk, David Sztefek). 3. cena v kategorii A na 11. ročníku MFOF 2013.

Cerro Torre
Švýcarsko, 2002, 48 min    ČSFD
Putujeme do Patagonie se čtyřmi švýcarskými horolezci. Jeden z nich, celosvětově známý dobrodruh a outdoorový fotograf
Thomas Ulrich, vypráví příběh této cesty. Je zima a čtyři horolezci chtějí vylézt jednu z nejslavnějších cest "Maestri-Egger" na Cerro Torre. V roce 1959, Cesare Maestri a Toni Egger udělali první přelez tohoto krásného ledovce přes východ na sever. Egger zemřel při sestupu v lavině. Ačkoli mnoho se jich snažilo tuto cestu zopakovat, od té doby se to nepodařilo. Naši protagonisté - David Fasel, Michal Pitelka, Stephan Siegrist a Thomas Ulrich - mají spoustu zkušeností v lezení v zimě i v létě. Tento film je poctou přátelství, štěstí, krásy přírody a o výkonech horolezců, jako Casimiro Ferrari (slavný italský průkopník se kterými se setkávají na cestě), Cesare Maestri a Cesarino Fava. Režie: Christine Kopp, Christoph Frutiger, Thomas Ulrich. Zvláštní cena poroty na MFOF 2010.

REZERVACE


KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Poslední aktualizace 20.04.2018 20:02:37 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.