Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 279
Počet fotografií: 246

Ukázka z představení Patálie múzy Thálie studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví

8. – 30. 6. 18 Piktoriální Imprese

Galerie Gaudeamus
Výstava fotografií Jiřího Jurzykowskeho a Josefa Frydrycha (Pictorial Foto Beskyd).
Vernisáž výstavy: 8. 6. v 17 hodin.
Piktorialismus je fotografický směr, který se objevil již před rokem 1890. Jeho základy spočívají v malbě a grafice. Charakteristickým znakem piktorialismu bylo zhotovování fotografií procesy jako kyanotypie, platinotypie, diazotypie, brom – olejotisků, gumotisku, uhlotisku, pigmentů atd. Od r. 1900 do r. 1911 se využíval hlavně gumotisk a olejotisk. Začaly se rovněž používat bromostříbrné papíry s vrstvou želatiny. V piktoriální tvorbě jde hlavně o měkké, malebné, snové podání motivů za použití měkce kreslících objektivů či mastných předsádkových čoček. Snímky jsou k okrajům rozostřené a mnohdy ani hlavní motiv není zcela ostrý. Pojetí a zpracování samotného obrazu závisí na fantazii a představách, emocích či náladě autora.
Piktoriální fotografie vzešla převážně z podnětů a děl světových malířských mistrů, ale i z potřeb současné tvorby. Je částečně i dílem sociální povahy, vychází z dokumentů a dané reality. Dnešní tvorbu můžeme vidět na bannerech či velkoplošných billboardech.
„Pictorial Foto Beskyd“ se může pyšnit svou jedinečností, neboť doposud neexistuje žádný jiný fotografický klub v ČR, který se zabývá piktoriální fotografií.


KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Poslední aktualizace 21.06.2018 10:51:05 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.