Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 312
Počet fotografií: 244

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví

7. 10. 18 Čert a Káča

16 hodin
Vstupné 120, 110, 100 Kč
Divadelní agentura Praha

Klasická česká pohádka na motivy Boženy Němcové. Kdo by neznal pohádkovou Káču? Jak si naše Káča poradí s čertem? A bude vytoužená svatba? To se dozvíte v našem představení, které vás potěší řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, budete fandit rázné, ale upřímné Káče a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou.

REZERVACE

Klasická pohádka na motivy Boženy Němcové.
Kdo by neznal pohádkovou Káču? V českých pohádkách má mnoho podob, ale vždy je to řízná, rázovitá lidová postava.
Káča v naší pohádce je mladé, energické děvče, které slouží u panovačné a sobecké kněžny. S ovčákem Jírou se mají rádi a chtějí se vzít, ale k tomu potřebují povolení od kněžny. Ta jim ho již čtvrtý rok slibuje, ale stále ho odkládá a odkládá ... Závidí Káče její mládí a lásku a vymýšlí nejrůznější záminky, aby ji mohla trápit a sekýrovat. Ví, že Káča moc ráda tancuje a celý rok se těší na posvícenskou tancovačku. Schválně ji v ten den zavalí prací, aby jí znemožnila jít k muzice. Temperamentní Káča ve spravedlivém hněvu poví kněžně od plic, co si o ní myslí. Ta v záchvatu zlosti vyhodí Káču ze služby. Rozvážnější Jíra vidí, že se jim povolení k sňatku vzdaluje a přemlouvá Káču, aby šli společně za kněžnou a odprosili ji. To svéhlavá Káča odmítne a pohádá se ještě i s Jirkou. Z hospody je již slyšet muzika; na tancovačku ale Káča nechce jít sama. Tu se zčistajasna objeví neznámý pocestný a dá se s ní do řeči. Nešťastné děvče mu vylije srdce a onen neznámý, který se představí jako vysoký úředník Nejvyššího pána, jí slíbí, že jí s jejím trápením pomůže. Jenom prý musí jít panenka s ním a on ji domluví u Nejvyššího pána audienci. Ten pak kněžně nařídí povolení ke svatbě vydat. Ozve se pekelný kvapík, neznámý popadne Káču a odtančí s ní pryč. Kdo je onen pocestný a kam Káču odnáší je asi všem jasné.
Jak si naše Káča poradí s čertem? A bude vytoužená svatba? To se dozvíte v našem představení, které vás potěší řadou písniček, zasmějete se veselým scénám, budete fandit rázné, ale upřímné Káče a překvapí vás, jak to dopadne se závistivou a domýšlivou kněžnou.

Délka představení: asi 60 minut.
 


KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

Poslední aktualizace 18.09.2018 11:10:37 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.