Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 314
Počet fotografií: 244

Úvodní slovo na vernisáži výstavy studentů Sdružené školy scénického výtvarnictví měla programová ředitelka p.Stanislava Golová

17 hodin
Vernisáž výstavy fotografií Ivo Dvořáka: SVAŤA BOŽÁK - RACE ACROSS AMERICA. Autogramiáda hostů festivalu. Výstava potrvá do 30. 10. 2018. Každý návštěvník vernisáže obdrží slevový kupon 1 + 1 na Slavnostní zahájení festivalu - k jedné zakoupené vstupence v hodnotě 80 Kč dostanete druhou zdarma. Místa v sále jsou číslovaná.

18 hodin
Slavnostní zahájení: bohatý program s hosty festivalu a projekcí TOP filmů MFOF 2018.
Hosté: Anna Hanuš Kuchařová, nejlepší česká slacklinerka - hlavní host festivalu; Ing. Jiří Soukup (91 let), Mistr světa, Mistr Evropy a Mistr ČR v atletice veteránů - čestný host festivalu; Pavel Kořínek a Leoš Husták, účastníci prvovýstupu na Nanga Parbat – hosté festivalu; představitelé města Ostravy; Moravskoslezského kraje a městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
Účinkující: Esther Lubadika (Angola) – zpěv, tanec. Vzdušný balet (akrobacie na šále) – Cirkus trochu jinak. Moderuje: Vladimír Polák, člen činohry Národního divadla moravskoslezského.
Projekce filmů: WILD ICE BACKCOUNTRY SKATING ALASKA (Paxson Woelber, USA), BACK TO HEIGHTS (Jan Žůrek, ČR), SAFETY THIRD (Taylor Keating, Cedar Wright, USA), FRONTIER OF FIRSTS (Tyler Allyn, USA).
Vstupné: výstava a vernisáž zdarma, slavnostní zahájení festivalu: 80 Kč / studenti a senioři 60 Kč.

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 130 Kč
ČR, 2018, 95 min    ČSFD

„Ženský to mají v životě mnohem jednodušší,“ tvrdil Karel …
Režie: Rudolf Havlík
Hrají: A. Polívková, J. Langmajer, M. Hádek a další

REZERVACE

15 hodin pro seniory
Vstupné 130 Kč
ČR, 2018, 95 min    ČSFD

„Ženský to mají v životě mnohem jednodušší,“ tvrdil Karel …
Režie: Rudolf Havlík
Hrají: A. Polívková, J. Langmajer, M. Hádek a další

REZERVACE

17 a 19.30 hodin
Vstupné 110 Kč
ČR, 2018, 124 min    ČSFD

Poslední měsíce života Jana Palacha.
Režie: Robert Sedláček
Hrají: V. Zavadil, Z. Bydžovská, D. Barešová a další

REZERVACE

17.30 hodin
Vstupné 100 Kč
Denis Villeneuve / USA / 2016 / 117 min    ČSFD 79%

Lingvistika Louise Banks přináší světu pochopení, že mimozemšťané nemusejí na zem přicházet pouze jako nepřátelé, ale také se snahou dovést lidstvo k novému poznání. Život celé planety zde leží v rukou ženy, která se snaží toto učení rozluštit a následně přimět mužskou politickou a vojenskou nadvládu ke správnému rozhodnutí. Ocenění: Academy Awards * Střih zvuku; BAFTA * Zvuk; Florida Film Critics Circle Awards * Nejlepší vizuální efekty.

REZERVACE

19.30 hodin
Vstupné 100 Kč
Claire Denis / Francie / 2017 / 94 min   ČSFD

Okouzlující Juliette Binoche jakožto umělkyně Isabell hledá svou životní lásku. Útržkovité filmové vyprávění pozvolna skládá dohromady mozaiku Isabellina života, stejně jako obraz její osobnosti – nerozhodné, neurotické, ale přesto neodolatelné. Kameramanský rukopis tomuto snímku vetkla Agnčs Godard, která začínala jakožto asistentka kamery u Wima Wenderse, Petera Greenawaye či Alaina Resnaise, již řadu let je však známá především jako pravá ruka režisérky Claire Denis.

REZERVACE  17 hodin
Vstupné 100 Kč
Projekce bude doplněna o odborný úvod
Margarethe von Trotta / Západní Německo Německo / 1981 / 106 min    ČSFD 76%

I žena může být teroristkou. Margarethe von Trotta se inspirovala paměťmi Christiane Ensslinové, starší sestry Gudrun Ensslinové, jež byla spoluzakladatelkou levicové teroristické organizace RAF (Frakce Rudé armády). Příběh ukazuje agresi 80. let a tíživost doby poválečného Německa. Vrací se do časů jejich dospívání ovlivněného striktní evangelickou výchovou. Poukazuje na kořeny, z nichž německý levicový terorismus vycházel – traumata způsobená rodinnou i školní výchovou, stejně jako potlačování nacistické minulosti. Ocenění: Venezia IFF 1981 * Zlatý lev za nejlepší film; 1981 * Cena FIPRESCI.

REZERVACE

19.30 hodin
Vstupné 100 Kč
Projekce bude doplněna o odborný úvod
Jane Campion / Velká Británie, USA / 1996 / 142 min   ČSFD

Nicole Kidman a John Malkovich v hlavních rolích filmu o hledání smyslu života aneb Jak to dopadá, když se vydá mladá tvrdohlavá Američanka do Evropy. Nápadníci se jen hrnou, ale jejich svazující touha spíše ubližuje. Scénář vychází z předlohy úspěšného stejnojmenného románu Henryho Jamese. Ocenění: Los Angeles Film Critics Association 1996 - Barbara Hershey * Nejlepší herečka ve vedlejší roli; Nejlepší výprava.

REZERVACE

17 hodin
Vstupné 100 Kč
Projekce bude doplněna o odborný úvod
Christian Petzold / Německo / 2012 / 101 min    ČSFD 71%

Precizní německá lékařka Barbara a nejistá doba počátku 80. let. Vystrašená atmosféra Německé demokratické republiky se snoubí s nezlomností hlavní hrdinky. Postavy k sobě promlouvají s odstupem, jenž vyžadují tato skličující léta, z jejichž hranic je těžké uniknout. Mistrovsky komponované scény přísně sjednocené v jeden kompatibilní celek v režii Christiana Petzolda. Ocenění: Berlinale IFF 2012 * Christian Petzold Stříbrný medvěd za nejlepší režii.

REZERVACE

Poslední aktualizace 21.09.2018 20:25:14 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.