Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1097
Počet fotografií: 246

Proslov paní Mgr.Alžbety Lehotské, ředitelky Sdružené školy scénickéhko výtvarnictví.
   

Galerie Gaudeamus
Pavlína Břežná (Ostrava), Magdalena Lazarová (Ostrava), Pavla Vitásková (Paskov), Marcela Vymyslická (Ostrava), Zdeňka Zegzulková (Ostrava).
Výstavu spojuje hedvábí - jako jeden z nejúžasnějších materiálů pro tvoření. Hedvábí malované rozmanitými technikami. Jednotlivé práce vznikaly v průběhu posledních dvou let, především díky setkávání v ateliéru Textilní a oděvní tvorby Lidové konzervatoře Ostrava. Inspiraci autorky nacházejí v přírodě, svých snech, myšlenkách a fantazii. Chvíle malování jim nejsou jen zábavou, ale také prostředkem k novému vnímání okolního světa barev a tvarů i cestou vlastního sebepoznávání.

Vestibul
Práce studentů oboru Architektura a stavitelství na Fakultě stavební VŠB-TU Ostrava.
Výstava představuje výběr především diplomových studentských prací od roku 2011, kdy absolvovali první studenti magisterského stupně Architektury a stavitelství, do roku 2017.
Název výstavy “Architektura pro město” odkazuje na výběr prací, jejichž zadání se dotýká především města Ostrava. Výběr nabízí pestrou škálu prací, jak z funkčního hlediska (stavby pro bydlení, stavby pro kulturu, sportovní stavby, radnice, knihovny, komunitní centra, školy i kostel), tak z hlediska přístupu (od novostaveb, přes doplňování městské struktury, po rekonverze například bývalých důlních areálů). Některé práce jsou pozoruhodné svým širokým záběrem urbanistického řešení rozsáhlé části města, jiné naopak přinášejí cenné podněty pro řešení jedné konkrétní lokality. Pestrost prací je dána individuálním přístupem ke studentům, který je jednou z výhod malé školy architektury, jaká vznikla na Fakultě stavební v Ostravě. http://fast.vsb.cz

   
Poslední aktualizace 23.03.2018 17:38:29 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.