Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 953
Počet fotografií: 246

Pohled do zákulisí přehlídky
   

Galerie Gaudeamus
Mariana Há – vlastním jménem Marie-Anna Horská (roz. Růžičková) učí na střední škole v Ostravě Kresbu, malbu, olejomalbu a grafiku. Je členkou výtvarné skupiny při galerii Mlejn. Vystavovala na různých místech v Ostravě, Orlové, Bohumíně, Bílovci, Zlatých Horách, Ústí nad Labem, Mostu i na hradech a zámcích v ČR. Vystavovala také v Polsku a na Slovensku. Vedle aktivní výtvarné činností píše a knižně vydává poezii.
Svým studentům uspořádala 11 výtvarných výstav. Výstava v DKMO je již dvanáctá; nejvíce obrazů vytvořily studentky Pedagogického lycea. Další práce jsou studentů Zdravotnického lycea a všeobecného gymnázia. Nejmladší vystavující je studentem sekundy.

Vestibul
Která ryba z ostravské zoo je nejnafoukanější, které ze zvířat nejjedovatější? Který projekt Zoo Ostrava je jedinečný v celosvětovém měřítku? Ostravská zoologická zahrada chová přes 4000 zvířat ve více než 400 druzích. Každé ze zvířat je něčím zajímavé, něčím výjimečné. Chov některých z nich je v Zoo Ostrava unikátní nejen v Evropě, ale i na celém světě!
Pro výstavu jsme vybrali 18 zvířecích představitelů, kteří se vyznačují právě nějakým nej … Návštěvníci se ale mohou dozvědět také o největší kolekci rododendronů a azalek v České republice a na Slovensku nebo o jedinečné sbírce na výzkum sloních nemocí.
Naším posláním je přibližovat živou přírodu všem lidem a zároveň pomáhat přežít těm druhům zvířat, které bojují o holou existenci.
www.zoo-ostrava.cz

Vestibul
Niva Šamánková: vystudovala gymnázium a uměleckou průmyslovku zaměřenou na reklamu. V této oblasti pak také celý život pracovala. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti – vyrábí vlněné tapiserie, batiky na hedvábí a maluje obrazy. Používá různé techniky, od olejů přes pastely, tempery a jiné. V její tvorbě se střídá naturalizmus s abstrakcí. Své práce vystavuje již od konce 80. let minulého století. Připomeňme si alespoň poslední tři výstavy: rok 2015 - Kulturní centrum Vratimov, 2016 – Zdravotní zařízení ve Výškovicích, 2017 – Městská knihovna Ostrava.
Obrazy Nivy Šamánkové jsou barevné, veselé a optimistické, protože maluje čistě pro radost.

   
Poslední aktualizace 27.07.2017 18:00:08 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.