Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 948
Počet fotografií: 246

Představení Geneze divadelního souboru Dividlo
   

Vestibul
Střední umělecká škola, Ostrava vystavuje práce svých žáků!
Už samotný název výstavy naznačuje, že je to to nejlepší, co mohou žáci umělecké školy nabídnout. Jde o malou přehlídku oboru Grafický design, který se vyučuje ve třech zaměřeních: animaci, kresbě a ilustraci, v neposlední řadě v počítačové grafice. Žáci v nich pracují nejen s grafickým a kreslícím materiálem, ale také využívají technického a multimediálního vybavení. Výstavu pořádáme v rámci festivalu Janáčkův máj, kdy si jí mohou prohlédnout návštěvníci všech koncertů.
Vernisáž: 17. 5. v 16 hodin.

SUŠ, Ostrava je střední odbornou školou s výtvarným zaměřením. Vznikla v roce 1990 jako první výtvarně zaměřená střední škola na Ostravsku; jejím zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. V současnosti patří mezi nejlepší umělecké vzdělávací instituce v České republice. Škola nabízí žákům možnost studia v pěti oborech vzdělávání: Užitá fotografie a média, Užitá malba; Grafický design, Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu a Průmyslový design.


 

Galerie Gaudeamus
Mariana Há – vlastním jménem Marie-Anna Horská (roz. Růžičková) učí na střední škole v Ostravě Kresbu, malbu, olejomalbu a grafiku. Je členkou výtvarné skupiny při galerii Mlejn. Vystavovala na různých místech v Ostravě, Orlové, Bohumíně, Bílovci, Zlatých Horách, Ústí nad Labem, Mostu i na hradech a zámcích v ČR. Vystavovala také v Polsku a na Slovensku. Vedle aktivní výtvarné činností píše a knižně vydává poezii.
Svým studentům uspořádala 11 výtvarných výstav. Výstava v DKMO je již dvanáctá; nejvíce obrazů vytvořily studentky Pedagogického lycea. Další práce jsou studentů Zdravotnického lycea a všeobecného gymnázia. Nejmladší vystavující je studentem sekundy.

Vestibul
Která ryba z ostravské zoo je nejnafoukanější, které ze zvířat nejjedovatější? Který projekt Zoo Ostrava je jedinečný v celosvětovém měřítku? Ostravská zoologická zahrada chová přes 4000 zvířat ve více než 400 druzích. Každé ze zvířat je něčím zajímavé, něčím výjimečné. Chov některých z nich je v Zoo Ostrava unikátní nejen v Evropě, ale i na celém světě!
Pro výstavu jsme vybrali 18 zvířecích představitelů, kteří se vyznačují právě nějakým nej … Návštěvníci se ale mohou dozvědět také o největší kolekci rododendronů a azalek v České republice a na Slovensku nebo o jedinečné sbírce na výzkum sloních nemocí.
Naším posláním je přibližovat živou přírodu všem lidem a zároveň pomáhat přežít těm druhům zvířat, které bojují o holou existenci.
www.zoo-ostrava.cz

   
Poslední aktualizace 22.06.2017 19:43:17 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.