Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111
Rezervace vstupenekKalendář akcí

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 970
Počet fotografií: 246

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví
   

Galerie Gaudeamus
Od jednoho člověka musíš dospět k pohledu na celý vesmír.
Neposuzuj někoho podle jedné vlastnosti. Možná, že zbylých 99% je stejných jako ty.
Já jsem někdo jiný a jsem jiná.

Misook Kim, umělkyně z korejského Soulu.

Vestibul
Niva Šamánková: vystudovala gymnázium a uměleckou průmyslovku zaměřenou na reklamu. V této oblasti pak také celý život pracovala. Ve volném čase se věnuje výtvarné činnosti – vyrábí vlněné tapiserie, batiky na hedvábí a maluje obrazy. Používá různé techniky, od olejů přes pastely, tempery a jiné. V její tvorbě se střídá naturalizmus s abstrakcí. Své práce vystavuje již od konce 80. let minulého století. Připomeňme si alespoň poslední tři výstavy: rok 2015 - Kulturní centrum Vratimov, 2016 – Zdravotní zařízení ve Výškovicích, 2017 – Městská knihovna Ostrava.
Obrazy Nivy Šamánkové jsou barevné, veselé a optimistické, protože maluje čistě pro radost.

Galerie Gaudeamus
Přijďte se podívat na výstavu obrazů Jany Pivovarské, malířky, která již bohužel není mezi námi. Letos si připomínáme její 75. nedožité narozeniny. V 70. - 90. letech minulého století obohacovala mnoha svými výstavami kulturní život Ostravy. Inspiraci nacházela především v hudbě, přírodě a v milovaném Hradci nad Moravicí. Ke zhlédnutí budou také fotky z vernisáží té doby; možná se na některé z nich najdete i vy.
Vernisáž výstavy: 3. 10. v 17 hodin.

Vestibul
Miloš Brunner (nar. 20. 8. 1960 v Brně) absolvoval střední školu a strojní fakultu VUT v Brně. Od roku 1980 se věnuje horolezectví a v roce 1989 se dostává na svou první výpravu do USA. Pro své přátele a fotografy pořádá fotoexpedice a organizuje poznávací cesty od Asie až po Ameriku. Od roku 2007 se věnuje, více než fotografii, filmování. www.montanaclub.cz. V posledních letech fotografoval a filmoval v USA, na Havaji, Aljašce, Tahiti, v Austrálii, na Novém Zélandu, v Mexiku, Nepálu, Tibetu, na Madagaskaru a mnoha dalších místech. V současné době zasílá filmy do pořadů ČT, na cestovatelské servery, účastní se filmových soutěží, produkuje filmy a upoutávky.
Vernisáž výstavy: 6.10. v 17 hodin. Účastníci obdrží bonus - slevu 1+1 na vstupné na Slavnostní zahájení XV. ročníku Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, které se koná 6.10. 2017 v 18 hodin v divadelním sále DKMO.

   
Poslední aktualizace 19.09.2017 13:00:50 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.