Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 1057
Počet fotografií: 246

Kostýmy studentů bratislavské Sdružené školy scénického výtvarnictví
   

10 hodin
Divadlo Pohádka, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Kocour, myš a hrnek sádla: „Inu, bylo nebylo, to tenkrát kocour Mourek s myškou Hrabalkou byli velcí kamarádi ... ale to by nebylo bylo, kdyby se "něco" neobrátilo. Co a proč se stalo, že to tak dopadlo, se dozvíme z této veselé pohádky...“ O nemocné princezně: známá pohádka o princezně, která stonala a stonala, žádný jí nemohl pomoci, až vyhledali drvoštěpa, povýšili jej na doktora a ten princeznu vyléčil.
Délka představení: 60 minut

REZERVACE

Divadelní společnost Petra Bezruče, Ostrava
Pro 8. a 9. třídy ZŠ a SŠ

Kultovka všech teenagerů / kojencům pod 13 a gerontům nad 30 let vstup zakázán / jak sbalit holku? / můj milý deníčku aneb nick a jeho dick / nic pro stydlivky a outlocitný duše... Je mi čtrnáct (skoro) a jsem panic. Co byste taky čekali od kluka, co se jmenuje Twisp, rád čte a poslouchá Sinatru? Jsem toho názoru, že rodiče by neměli mít víc sexu než jejich dospívající potomstvo. Můj životní plán? Stanu se gangsterem známým pod jménem Nick Píchač. (A přestanu nosit to triko s nápisem JSEM SÁM, RÁD DÁM.) A vám doporučuju jediný: přijďte k Bezručům, protože – a nerad to říkám – můj život je k popukání, věřte mi. Kultovní americký román v režii hormonů, horoucích životních očekávání a humoru v české premiéře! Inscenace vychází z části prvního dílu deníkové série.
Hrají: Nick Twisp - Jakub Burýšek, Sheeni - Pavla Gajdošíková, Estela, Nickova máma - Markéta Matulová, Jerry, mámin šamstr - Lukáš Melník, Levák - Ondřej Brett, Saundersová, Clarkelsonová - Markéta Haroková, Saunders, Knuddlesdopper, holič, páprda s karavanem - Milan Cimerák. Kapela Michal Sedláček, Milan Cimerák.
Překlad Tamara Váňová, dramatizace a dramaturgie Kateřina Menclerová, režie Janka Ryšánek Schmiedtová, scéna Lucie Labajová, kostýmy Markéta Sládečková, hudba Michal Sedláček, pohybová spolupráce Lucie Skálová.
Délka představení: asi 2 hod. 20 minut

PREMIÉRA v Ostravě!
10 hodin
Divadlo Krapet, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Příhody přerostlého mluvícího bernardýna Fíka a holčičky Áji.
Délka představení: 60 minut

10 hodin
Liduščino divadlo, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Barevná pohádka o venkovských zvycích v posledním předvelikonočním týdnu. Velikonoční skřítek Bludimír Popleta začaruje barvičky a velikonoční vajíčka jsou bílá jako sníh. Pohádková babička ho pošle do světa, aby barvy vrátil zpátky. Skřítek posbírá barvičky, jen červená barva lásky mu pořád chybí. Tu najde až doma, kde ho mají nejraději...
Délka představení: 60 minut

11 hodin
Divadelní společnost Petra Bezruče, Ostrava
Šplhouni, třídní krásky, záškoláci / hudební komedie nejen pro pamětníky / minuta ticha za propadlé / studentská legrace i první lásky / iks, kosinus, parabola / základ života je škola!

Divadelní adaptace knihy Študáci a kantoři, která je známá především díky slavným a diváky tolik milovaným filmům Martina Friče. Herci a herečky navléknou podkolenky, uvážou si kravaty a naškrobí límečky, aby se spolu s diváky plni odhodlání vzdělávati se vrátili do školních lavic. Študácká duše je ale pořád stejná a nepřátelský učitelský sbor už se staví do šiku. O velké přestávce se budou dít věci! Přidejte se k nám, ale rychle... než zazvoní!
Hrají: Jindřich Benetka, buřič a odbojník - Lukáš Melník, Áda Čuřil, repetent a záškolák - Michal Sedláček, Daniel Boukal, básník a estét - Ondřej Brett, Tonda Holous, fotbalový idiot - Vojtěch Říha, Václav Krhounek, šplhoun -Norbert Lichý, Karel Peterka, věčný čtenář - Jakub Burýšek, Anda Pařízková, správná žába - Sarah Haváčová, Irma Jánská, třídní kráska - Pavla Gajdošíková, Marta Nováková, tiché děvčátko - Markéta Matulová, Kolísková, češtinářka a třídní sexty - Marcela Čapková, Lejsal, latinář a němčinář - Milan Cimerák, Gábrlík, matikář - Miroslav Kudela, Cafourek, chemikář a fyzikář - Dušan Urban, Lachoutová, suplentka - Markéta Haroková, Suchánková, dějepisářka - Kateřina Krejčí, Ředitel, inspektor - Michal Weber, Školník - Filip Kapusta.
Režie Janka Ryšánek Schmiedtová, dramaturgie Daniela Jirmanová, výprava Markéta Sládečková, hudba Norbert Lichý, Michal Sedláček, hudební nastudování Michal Sedláček, Norbert Lichý, choreografie Jana Ryšlavá.
Délka představení: 2 hod. 10 minut s přestávkou.

10 hodin
Divadelní společnost Julie Jurištové, Praha
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Na motivy lidové pohádky napsala Dana Pražáková. Na zámku v jednom království chtějí vdát princeznu Zlatavu za urozeného nápadníka, protože království nemá krále. Princezna se ale vdávat nechce, a tak se vydá pro radu k babce kořenářce. Cestou potká hajného Ondřeje, který se jí zalíbí a on její lásku opětuje. Královna nechá vyhlásit, že ten, kdo princeznu najde v tajné komnatě ve věži, se stane králem. Loupežníci Hrombambul a Strašbuján, kteří v království řádí, se převléknou za prince a ucházejí se o princezninu ruku. Ondřejovi babka kořenářka poradí, aby se převlékl za medvěda a šel také do zámku hledat princeznu. Všichni po princezně marně pátrají. Ale jediný Ondřej v přestrojení za medvěda najde cestu k princezně a k jejímu srdci. Délka představení: 65 minut

10 hodin
Divadlo Za2, Příbram
Pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Námět podle klasické pohádky Boženy Němcové „Neohrožený Mikeš“. Mikeš je kovářský synek, který se vydá do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojí silák Matěj a společně se rozhodnou najít dvě královské dcery, které už měsíce nikdo nespatřil. Pokud se jim to má podařit, budou muset překonat množství nástrah a pokušení. Přijďte jim v jejich putování držet palce, nudit se určitě nebudete! Mikeš s Matějem, vousatá babice, pan král, princezny, Dračí pán a spousta dalších postav spolu s krásnými písničkami vám k tomu nedají čas!
Délka představení: 60 minut

   
Poslední aktualizace 22.01.2018 13:52:14 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.