Hlavní strana
info@dkv.cz
Tel: +420 597 489 111

Odběr novinek
Ochrana proti spamu. Napište 'ADkmOstS' (rozlišuje se velikost písmen)

Úprava odběrů
Počet odběratelů: 312
Počet fotografií: 244

Představení Geneze divadelního souboru Dividlo

10 hodin
Liduščino divadlo, Praha

Podle dědiců autorských práv Václava Čtvrtka patří tato dramatizace v nastudování Liduščina divadla k nejlepším dramatizacím Čtvrtkových prozaických textů! Ve třech příbězích uvidíte, jak Maková panenka potkala motýla Emanuela, kterému kos ukradl cylindr. Ve druhém příběhu ušije Makové panence novou sukýnku Náprstek Pichpic. Nakonec panenku unese do svého hnízda veverka Barka a Emanuela zase uloví pavouk Karkoška.

10 hodin
Vstupné 100 Kč
Divadlo ArtWay Theatre, Praha

Klasicistická francouzská komedie ze 17. století, která kritizuje nejen charakter, pokrytectví, zneužití moci, ale i dobu a zaslepenou společnost. Pařížský šlechtic Orgon si oblíbí Tartuffa a přivede ho ke své rodině. Ta však vidí v Tartuffovi lstivého podvodníka, který jedná jen se záměrem ziskuchtivosti. Manipuluje celou rodinou, zavádí asketická pravidla, ale sám je nedodržuje. Orgon je tak okouzlen zbožností Tartuffa, že chce za něj vdát svou dceru Marianu, i když je zasnoubena s Valérem. Komorná Dorina věří v pravý a čistý cit mezi Marianou a Valérem. Ani Orgonově ženě Elmíře není věc lásky mladých lidí lhostejná, přemlouvá Tartuffa, aby si nebral mladou Marianu, zatímco ji Tartuffe svádí a vyznává jí lásku. Obvinění z takového nestoudného chování šlechtic Orgon zachraňuje tím, že přepíše na Tartuffa dům i majetek. Elmíra však přemluví manžela, aby se ukryl pod stůl a vyslechl si Tartuffovo svádění i posměšky vůči Orgonovi. Jenže Tartuffe už je majitelem veškerého Orgonova majetku. Hrají: R. Trtík, K. Březinová/M. Burešová, M. Balážová, D. Svoboda, D. Jegerová, M. Dadura / D. Možnar. Délka představení: 90 minut.

8.30 a 10 hodin
Míša Růžičková, Ostrava

Přijďte si hrát s Míšou – písničky, tanec, soutěže.

Poslední aktualizace 18.09.2018 11:10:37 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2018 Všechna práva vyhrazena.